Eiendomsforum
Eiendomsforum 11.02.25

Eiendomsforum med fokus på mer effektive byggeprosesser

11.02.2025 | Tekst: Larvik Næringsforening
Godt oppmøte, faglig påfyll og siste nytt om aktuelle planprosesser i Larvik kommune på dagens Eiendomsforum.

 
Tidligere direktør i Bygg21 , Sverre Tiltnes, delte beste praksis i bygg- og eiendomsbransjen, og kom med flere anbefalinger til kommune/utbygger:
  • To plannivåer er tilstrekkelig (regulering og kommuneplan), og mindre detaljstyring er nødvendig
     
  • Sørg for mer forutsigbare rekkefølgekrav og samordning av innsigelser
     
  • Kommunene må bruke utbyggingsavtaler kun når det er nødvendig
     
  • Vi bygger best med åpenhet og tillit- Sørg for god relasjonskompetanse
Larvik kommune er i gang med rullering av kommuneplanens arealdel (2025-2037), og Eiendomsforum fikk en helt fersk presentasjon av forslag til plan som blir sendt ut på høring 21. februar. Høringsfristen er 7. april. Kommunen ønsker innspill fra næringslivet, og vil invitere næringslivet til en egen høringskonferanse.

Kommuneplanens arealdel blir også tema på neste Eiendomsforum 1. april. Kommunen planlegger å vedta planen i kommunestyret 18. juni.
Fra Larvik næringsforening

LES FLERE NYHETER