Besøk hos Avonova
Besøk hos Avonova

Eventyrlig vekst i Avonova

06.02.2025 | Tekst: Larvik Næringsforening
Visste du at Norges ledende leverandør av bedrifthelsetjenester har hovedkontor i Larvik? 

Avonova Solutions ble stiftet i 2009 med et ønske om revolusjonere måten norske bedrifter følger opp sine ansatte. Siden har selskapet hatt en eventyrlig vekst, og har i dag 750 ansatte i Norge, og nærmere 1 mrd. i omsetning
Bare i 2024 ansatte de nesten 100 nye innen helse, teknologi og salg. Avonova har kontorer på over 45 steder i Norge. Ved hovedkontoret i Larvik jobber det ca. 200 personer.
Avonova har satset mest på små og mellomstore bedrifter de siste årene, og har 6700 norske bedriftskunder. Men de har også store kunder som Politiet og Posten, og flere kommuner. Ringerike kommune kan vise til redusert sykefravær etter å ha brukt Avonovas løsninger. Kanskje dette også kunne være noe for Larvik kommune?

Avonova leverer et bredt spekter av tilbud, alt fra helsekontroll og psykolog, til parterapi, hjelp i forhold til rusavhengighet, spilleavhengighet og økonomisk rådgivning. Målet er å redusere sykefravær, fremme mer trivsel, økt produktivitet og bedre helse.

Avonova har ca. 50% av markedet innen bedriftshelsetjeneste i Norge. Selskapet er også tilstede i Sverige og Finland. Imponerende reise og resultater presentert av adm. dir. Øyvind Stokstad og salgssjef og medgründer Jan Tore Berg.

Veldig nyttig og interessant for ordfører Birgitte Gulla Løken, næringsrådgiver Vilde Bergan i Larvik kommune, og Larvik Næringsforening å bli bedre kjent med Avonova i deres flotte nye lokaler i SAGA-bygget i Hammerdalen.
Fra Larvik næringsforening

LES FLERE NYHETER